انجمن شرکتهای حمل‌ونقل کالای درون شهری تهراندرباره انجمن - انجمن صنفی شرکتهای حمل‌ونقل کالای درون شهری تهران

تشکیل انجمن از امور اصولی و اساسی هر صنفی است. انجمن‌ها توسعه برنامه‌ها و تداوم طرحهایی را تسهیل می‌کنند که برای بهبود وضع رفاهی و حقوقی اعضایشان طراحی شده‌است. آنها موجب پیشبرد طرحها و فعالیت‌ها وجلب حمایت نهادها از حوزه تخصصی انجمن می‌شوند. انجمن‌ها برای اعضای خود مقررات و آیین‌نامه رفتاری وضع می‌کنند. آنها جبهه متحدی در مقابل جهان گسترده می‌سازند و تداوم رشد و توسعه حرفه خود را از طریق آموزش منظم و جذب اعضای جدیدی که از مهارت بالایی برخودارند، تضمین می‌کنند.

درباره انجمن

طبق ماده ۱ قانون توسعه حمل نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت، دولت مکلف است در جهت توسعه حمل‌ونقل درون شهری و برون شهری کشور و مدیریت بر مصرف سوخت نسبت به بهینه سازی عرضه خدمات حمل و نقل، اصلاح قیمتها، ایمن سازی و بهبود تردد، از رده خارج نمودن خودروهای فرسوده باری و موارد مطروحه دیگر و استاندارد سازی در کاهش آلایندگی اقدام نماید و طبق بند ۴ از ماده ۲ قانون مذکور اعطا تسهیلات بانکی و پرداخت بخشی از سود تسهیلات به بخش‌های مرتبط با اهداف این قانون و تعیین دستگاه مجری با توجه به شرح وظایف قانونی به عهده دولت است و در ماده ۹ همین قانون نیز اعلام میدارد که مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر در محدوده شهر و حومه آن به عهده شهرداری است.

 

در ضمن در سال ۱۳۹۰ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی  تصویب شد که طبق ماده ۳۲ این قانون شهرداری‌ها موظف میباشند کلیه فعالیتهای مربوط به حمل‌ونقل کالا و مسافر در محدوده شهرها را در قالب موسسات و شرکتهای حمل‌ونقل خصوصی و تعاونی ساماندهی و بر آنها نظارت کند.

لذا با توجه به صراحت و تاکیدات دو ماده قانونی فوق، موسسین این انجمن با حمایت معاونت بار و کالای شهرداری تهران جهت اجرا و عملی شدن مفاد آن برای ثبت این تشکل صنفی در تاریخ ۹۵/۲/۲۲ در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران اقدام نمودند و اعضای آن مصمم هستند که با اتحاد و یکپارچگی در ساماندهی بار و کالای شهر تهران و ایجاد نوآوری در ارائه خدمات تلاش نمایند تا آسایش و ایمنی لازم برای شهروندان به ارمغان آورند و با ایجاد نظم مدیریت در حمل بار درون شهری در کاهش ترافیک و آلودگی هوای شهر تهران سهیم باشند.

انجمن شرکتهای حمل‌ونقل کالای درون شهری تهران