انجمن شرکتهای حمل‌ونقل کالای درون شهری تهرانجزئیات اجرای طرح ترافیک ۹۷  - انجمن صنفی شرکتهای حمل‌ونقل کالای درون شهری تهران

در طرح ترافیک ۹۷ همه افراد متقاضی می‌توانند بدون هیچ محدودیتی در سامانه ثبت‌نام و نسبت به دریافت برگه طرح ترافیک خود اقدام کنند.ساکنین محدوده طرح ترافیک باید نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند که تا یک خروج آزاد قبل از ساعت ۸:۳۰ صبح و یک ورود آزاد در ساعت ۱۷ به این محدوده داشته باشند.

اجرای روزانه طرح زوج و فرد: ۱۹-۶:۳۰
اجرای روزانه طرح ترافیک: ۱۷-۶:۳۰

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه خبر، مصطفی قنبرنژاد، رئیس اداره صدور آرم طرح ترافیک شهرداری تهران گفت: تعداد سهمیه‌ای که ما برای سال ۹۷ برای همه گروه‌های خاص در نظر گرفته‌ایم، ۵۳ هزار سهمیه است که احتمال تغییر این تعداد وجود دارد زیرا ما ۱۲۵ هزار سهمیه داریم که از این تعداد ۴۰ هزار سهمیه را برای دیگر متقاضیان در نظر گرفته‌ایم.
رئیس اداره صدور آرم طرح ترافیک شهر تهران افزود: در سال ۹۶ افرادی بودند که مجوز سالیانه دریافت می‌کردند که امسال ما هیچ‌گونه محدودیتی برای ثبت‌نام نداریم بلکه همه افراد می‌توانند در سامانه دریافت سهمیه ورود به مناطق طرح ترافیک ثبت‌نام کنند، لذا هر زمان که فردی متقاضی ورود به منطقه طرح ترافیک است می‌تواند یک روز جلوتر نسبت به ثبت‌نام خود در سامانه my.tehran.ir اقدام کند.

 مصطفی قنبرنژاد یادآور شد: جانبازان و خانواده شهدا و بیماران خاص نیز می‌توانند تا ۹۰ درصد از تخفیف برای ورود به مناطق طرح ترافیک بهره‌مند شوند.

رئیس اداره صدور آرم طرح ترافیک شهر تهران در ادامه گفت: ساکنین محدوده طرح ترافیک باید نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند که تا یک خروج آزاد قبل از ساعت ۸:۳۰ صبح و یک ورود آزاد در ساعت ۱۷ به این محدوده داشته باشند.

قنبرنژاد تأکید کرد: ۳ درصد از کل سهمیه طرح ترافیک برای خبرنگاران در نظر گرفته‌شده و تعداد محدودی هم برای بیماران خاص مدنظر است که بیماران خاص باید گواهی مربوط به بیماری خود را از بهزیستی دریافت و بعد نسبت به دریافت مجوز عبور از مناطق طرح اقدام کنند، جانبازان و فرزندان شهدا هم می‌توانند برای دریافت مدارک خود به بنیاد شهید مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: کلیه متقاضیان ورود به منطقه طرح باید حتما ثبت‌نام کنند و این ثبت‌نام شامل همه افراد حقیقی و حقوقی می‌شود.

قنبرنژاد خاطرنشان کرد: رانندگان آژانس نیز صاحب سهمیه هستند و برای دریافت کارت ورود به منطقه طرح از ۵۰ درصد تخفیف بهره‌مند می‌شوند. ضریب زمانی و آلایندگی هوا ملاک تعیین عوارض خودروها در طرح ترافیک جدید است.

 رئیس اداره صدور آرم طرح ترافیک در ادامه تاکید کرد: هزینه ورود به محدوده طرح پس از ساعت ۱۰ صبح و خروج قبل از ساعت ۱۶ برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان و برای خودروهای دارای معاینه فنی عادی ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان خواهد بود.
هزینه ورود به محدوده طرح پیش از ساعت ۱۰ صبح و خروج قبل از ساعت ۱۶ برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر ۱۹ هزار و ۲۰۰ تومان و برای خودروهای دارای معاینه فنی عادی ۲۴ هزار تومان خواهد بود.
هزینه ورود به محدوده طرح پیش از ساعت ۱۰ صبح و خروج پس از ساعت ۱۶ برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر ۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان و برای خودروهای دارای معاینه فنی عادی ۳۶ هزار تومان خواهد بود.
وی گفت: مجوز طرح ترافیک ۹۶ تا پایان فروردین ۹۷ اعتبار دارد.

 

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انجمن شرکتهای حمل‌ونقل کالای درون شهری تهران